Egy utazásnak, nyaralásnak az előkészületei is hordoznak magukban izgalmakat. Mindent betettünk-e a bőröndbe, elraktuk-e a jegyeket, a szállással kapcsolatos papírokat és még a gyerek kedvenc plüssállatára is figyelnünk kell. Ebben a nagy izgalomban sokszor elfelejtünk gondoskodni egy fontos dologról, ami nem más, mint azok a gyógyszerek, amiknek hiánya fájdalmas lehet a számunkra.
Természetesen itt nem komplett műtétekhez szükséges felszerelésre, vagy defibrillátorra gondolunk, de vannak olyan egyszerű gyógyszerek, amik sajnos a hétköznapjaink szerves részét képezik. És ezeket egy utazás előtti kapkodásban, még a gondoskodó anyukák is elfelejthetik. Ne felejtsük! Itt egy útmutató, ami megkönnyítheti, hogy mik azok a gyógyszerek, amik mindenképpen lapuljanak meg csomagjaink legmélyén.
1. Láz- és fájdalomcsillapítás
Talán ez a legalapabb gyógyszerünk. Egy hirtelen jött fejfájás bármikor ránk törhet, és akár a nyaralásunk egy egész napját is tönkre teheti. Itt érdemes figyelni arra, hogy legyen nálunk gyerekek részére is fájdalomcsillapító, és lázcsillapító, az utóbbi az egyszerűség kedvééért kúp formájában. Felnőttek fájdalomcsillapítása esetén remek vény nélküli gyógyszereket is lehet kapni.
2. Horzsolások, sebek
Nem csak az aktív kirándulások során szedhetünk össze ilyen jellegű sérüléseket. Egy-egy kényelmesebb városlátogatás során is pofára eshetünk, és nem csak az áraktól, illetve a tengerparton is könnyen fájó ismeretséget köthetünk egy tengeri sünnel. Ilyenkor jól jön a fertőtlenítő, a sebhintőpor és a sebtapasz. A sebhintőport, az újabb elvek alapján nem ajánlják, inkább a folyékony fertőtlenítőket, de a lényeg az, hogy tisztítsuk ki a sebet és ragasszuk le. És akkor még ott vannak a fertőtlenítő krémek is.
3. Has és egyéb menő dolgok
Itt szó szerint mindenre és az ellenkezőjére is fel kell készülnünk. Ebben a témában ez egyik legjellemzőbb a hasmenés, mely akár kialakulhat az idegen ételektől, ízektől is. Régi szabály távoli tájakra látogatóknak: ami nincs megfőzve, és nem lehet meghámozni, azt érdemes a tányéron hagyni. Ide tartozik a jégkocka és a csapvíz is. Ennek az ellenkezője a székrekedés, amely akár az utazás izgalma, esetleg az illemhelyek nem megfelelő állapota miatt alakulhat ki bennünk. Ilyenkor érdemes első körben természetes eredetű hajtókkal próbálkozni, szilva, szőlő esetleg széntea, de ha ezek nem hozzák a várt eredményt, akkor elő kell venni a kistáskából a hashajtókat.
A gyomorhoz tartozik még a hányás, puffadás, gyomorsav és egyéb emésztésből eredő problémák. Természetesen, minden gyomorral kapcsolatos panaszra nem kell felkészülni és magunkkal vinni egy minipatikát. Az orvosok általános tanácsa, hogy mindenki arra a gyomorbántalomra készüljön fel, ami jellemző rá.
4. Leégés, napszúrás
Minden nyaraló tapasztalta már, hogy leégni nem csak anyagilag lehet. Egy erősebb mediterrán nap pillanatok alatt ropogósra tud égetni minket, aminek következtében napokig a szállodai szoba minibárja előtt fogunk hűsölni. Ezt érdemes elkerülni egy egyszerű trükkel, használjunk naptejet. Általában, és az égésre hajlamosabb fehér bőrű utazoknak is érdemes egy, a megszokottnál magasabb faktorszámú naptejet magukkal vinni. Ide sorolnám még a napszúrás elleni védekezést, ami akár egy sapka is lehet, illetve azokat a napozás utáni ápolókat, melyeket a naptej mellett feltétlenül vigyünk magunkkal.
+1.
Ezt talán mondani se kell, de a rendszeresen szedett gyógyszereket, legyen az bármi, ne hagyjuk otthon. Sőt, ha egy hosszabb külföldi tartózkodásra megyünk és nagyobb mennyiséget akarunk magunkkal vinni, akkor készüljünk fel rá, hogy például a repülőtéren igazolnunk kell miért is van nálunk egy zsák orvosság.
Természetesen még nagyon sok mindent cipelhetnénk magunkkal. Fertőtlenítőket, utazási rosszulét elleni szereket, gyulladáscsökkentőket, szemcseppet, allergiás tünetek, csípések, herpesz elleni készítményeket. De azt tartsuk be, amit szinte minden orvos tanácsol ebben a témában. Az alap orvosságokon kívül azt vigyük magunkkal, ami a mi nyavalyáinkra van.
Kövess bennünket a travel4more.blog.hu oldalunkon, hogy még több izgalmas, érdekes cikket olvashass utazásokról, élményekről! Amennyiben ötleted, témád, kérdésed van, keress minket a https://www.facebook.com/travel4more/ oldalon.